| GabiRo a întrebat:

Imi puteti spune ce placa video buna este compatibila cu placa de baza FM2A55M-VG3+?
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Orice placa video PCI Express, la placi video nu este nici o treaba de compatibilitate, important este sa iti intre in PC, pentru ca toate placile de baza facute dupa 2005 au pci express 2.0 sau 3.0. Nu conteaza ce pci are placa video, poate sa aiba 3.0 si sa mearga cu 2.0 al placii de baza, sau invers.

3 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Orice placă video PCI-Express este compatibilă cu acea placă de bază. În funcție de buget, îți recomand:
- GT 1030
- GT 1050 TI
- GTX 1060 6GB

(Din păcate de la AMD ori nu găsești, ori nu merită banii)

| GabiRo explică:

V-as da la amandoi funda multumesc mult!

| GabiRo explică (pentru SilviaDulcik):

Duce GTA 5 GT1030?