| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca schimb procesorul cu un a4 x2 6000 cu aceasta placa de baza ar fi compatibila?
Placa de baza (o am deja):ASROCK FM2A55M-VG3+. !

2 răspunsuri:
| GabiRo a răspuns:

O sa-ti mearga sigur deoarece am aceeasi placa de baza si suporta socket FM2 si FM2+.
cand vrei sa iei un procesor uita-te ce tip de socket are si daca placa de baza are acelasi tip de socket.
Sper ca am fost de ajutor.
Ti-as recomanda mai bine sa iti iei A4 x2 6300 sau A4 x2 6320.

| GabiRo a răspuns (pentru GabiRo):

Poate sa imi spuna cineva? Am raspuns din greseala pentru altceva!