| 1997true a întrebat:

Salut, internauti! Am incercat sa pun LCD-ul de pe un Samsung S4 i9506 pe un i9505 si nu merge, se aprinde un moment, daca il misc putin sa stinge display-ul, toate mufele sunt conectate bine pe placa de baza, mentionez ca placile nu sunt asemanatoare 100%. Va multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica daca functioneaza tuburile de neon, daca au tensiune de la drosser.

4 răspunsuri:
| 1997true explică (pentru Bula):

Cum as putea sa vorbesc mai detaliat cu tine? Iti multumesc frumos!

Bula
| Bula a răspuns (pentru 1997true):

In mesaj privat

| 1997true explică (pentru Bula):

Eu mi-am spart telefonul meu i9505 si l-am luat pe al unui prieten care nu ii mai trebuie, dar problema este ca este i9506 si placile de baza nu sunt identice. Am reusit sa-l aprind in starea dezmembrata sa-l folosesc (adica sa-i intru in meniu), dar cand l-am miscat putin s-a oprit display-ul. Daca ai buna placere sa ma ajuti iti sunt recunascator. si imi zice ca sunt membru junior si nu pot sa-ti las mesaj

Bula
| Bula a răspuns (pentru 1997true):

1. Verifica modelele display-urilor daca sunt la fel.
2. Daca in anumite pozitii functioneaza display-ul, atunci este posibil sa nu faca bine contact cablajul sau sa fie o fisura pe careva traseu. Trebuie studiat sub lupa.