| AndreiRevecai a întrebat:

La Smart tv când încerc sa ma conectez la internet nu îmi găsește Wi-Fi. Pe telefon și calculator merge. Am sa va dau o poza.

https://s22.postimg.cc/6jk88fqtt/1536140947475700977079. jpg

Am fost conectat înainte și m-am deconectat iar pentru ca nu mai mergea netul. Și acum nu mai merge sa ma conectez la internet.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pare ca nu "vede" reteaua ta de wi-fi, semnalul este prea slab pentru prelucrare.
Asta se poate intampla daca TV a fost reparat si n-au conectat inapoi modulul wi-fi sau antena sau daca modulul e defect, eventual daca este prea slab semnalul (ecranat spre router).

Incearca sa cauti semnalul la 1-2m distanta de la router, cu spatele TV in directia routerului, in acelasi incapere. Daca nu vede nici atunci semnalul, atunci e problema de service.