| DeeaDeuTsa a întrebat:

Heiii!
Bun, deci am o intrebare!
De aproape o saptamana ma tot chinui cu Wi-Fi-ul pe telefon. Am Samsung Star II si pana acum cateva zile mergea sa ma conectez la Wi-Fi (are frate-miu si stiu parola si mergea sa ma conectez, era "floare la ureche"!), dar de la un timp nu mai pot. Am intrat la >>>Setari-Conectivitate-Wi-Fi-M-am conectat la Wireless-ul respectiv si se incarca putin si apoi spune ca "Nu s-a gasit nicio AP".
Ha? Adica? Tot stau asa si daca incerc de mai multe ori ma ia nervii ca nu reusesc. La calculator merge netul (tot de la wireless)... Ceva nu e in regula! Help me! Fundita!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-s5260-star-ii-hard-reset.html

http://www.megamobilecontent.com/......rmat-i783/

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.