| GabrielGL a întrebat:

Salut la totii cine ar fi interesat sa investeasca in bitminer profesional pentru a face bitcoin ar fi nevoie de vreo cateva surse placi video bune si o placa normala pentru asa ceva se poate si castiga dupa plata curentului eu deocamdata am investit in bitcoin miner dar pe anumite servare as vrea sa imi fac compul meu si sa minam se poate daca se vrea

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Omule, daca investesti ca sa poti mina si apoi minezi oferta e nelimitata, contrazicand principiul de baza al banilor. Intelegi asta? In plus, comunitatea bitcoin stiind foarte bine totul despre bani, nu mineaza decat cati bitcoin sunt necesari, iar cati sunt necesari stabilesc ei. Zici ca nu esti excroc, OK, atunci esti victima unor excroci.

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Esti un excroc, este? Ce urmaresti, sa obtii componente de calculator de la fraieri? Nu se poate intra acum sa minezi bitcoin.

| GabrielGL explică (pentru minrest):

Nu vreau componente nu vreau nimic de la nimeni eu am o placa video si iese dar putini bit coin si se poate cauta nice hash sau minergate descarcale mineaza putin si dupa vino si zi-mi excroc mersi o zi buna

| minrest a răspuns (pentru GabrielGL):

Nu mai intru, ca nu esti excroc te cred. Eu doar am intrebat. Uite cum sta treaba. Bitcoin are valoare doar daca oferta e limitata, daca ar mina toti ar fi nelimitata. Asa ca mineaza doar comunitatea detinatorilor, cat considera ei ca ar fi nevoie. Intelegi?

| GabrielGL explică (pentru minrest):

Ce nu intelegi e ca am investit 500 euro in cloud si mi-am sos parleala plus2 deci merge nu stiu de ce tie frica dar e ok daca nu crezi e ok