| AlexDarius3 a întrebat:

Ce fel de placi video bune pentru jocuri poate suporta o placa de baza DMI?

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Iti duce pana intr-un 1050 ti fiindca ai o sursa de 240w care e de ajuns, deci poti lua un 1050 daca vrei, totusi recomand varianta ti daca vrei detalii mai ridicate in jocuri,

| AlexDarius3 explică (pentru bogdan324):

Nu vreau sa ma joc cele mai noi jocuri, ma multumesc si cu cs go, cs1.6, unturned, dayz, poate pubg sau fortnite, poate friday the 13, gta 5.

| bogdan324 a răspuns (pentru AlexDarius3):

1050-ul e perfect atunci

8 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Din cate stiu eu conteaza mai mult sursa.Placa de baza suporta procesorul si ramii, placa video e o componenta separata de placa de baza si nu exista anumite criterii.Deci daca ai o sursa potenta poti conecta ce placa video doresti.Insa ai grija sa fie totul echilibrat, nu pui un 1080 pe un QuadCore si 2Gb.Ai grija sa fie totul foarte echilibrat si corect.

| AlexDarius3 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

I5, 8GB, windows 7 64 bit placa de baza ID DMI nume OptiPlex 790.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru AlexDarius3):

Placa asta video e foarte slaba.In primul rand e 2Gb, nu faci nimic cu ei.In al doilea rand e 128biti, minimul pentru gaming e 256 sau mai mult.Placa asta video e sa fie, nu prea e buna.

| AlexDarius3 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Aceasta? https://www.emag.ro/......DNRV5XBBM/ stiu ca tot e 128 biti dar e de 4GB.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru AlexDarius3):

Nu prea se pupa procesor Intel cu placa Amd.Insa asta e mai decenta si poti sa o iei daca doresti.Dar de ce nu cauti 2Gb cu 256biti?