| anonim_4396 a întrebat:

M-am apucat sa invat sa fac siteuri web ( html, css, javascript, jquery) si am dat de platforma wordpress cu care am vazut ca poti face acelasi lucru numai ca mai usor.
Credeti ca aceste platforme vor evolua in viitor astfel incat sa inlocuiasca munca programatorilor? Mai ales cei care fac web development/design?
Nu mi-as dori sa ma trezesc peste cativa ani ca trebuie sa ma reprofilez / sau sa muncesc la mcDonalds din cauza a nu știu ce platforma care m-a lasat fara job laughing).
Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, pe wordpress nu poti face nicidecum ceea ce poti faci cu limbajele de programare. Nu vei avea niciodata atat felixibilitate. Si la urma urmei programarea nu inseamna nicidecum doar web development. Sunt atatea si atatea lucruri de facut