| catalin_9680 a întrebat:

Care credeti ca este mai bun din punct de vedere tehnic, platforma WordPress sau BlogSpot, vreau sa tin cont si de design dar si de facilitatiile pe care le au cele doua.Defapt mai bine spus ce mi-ati recomanda WordPress sau platforma BlogSpot.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Blogspot e recomandat celor care nu au cunostinte de limbaj Java si PHP si e mai usor pentru incepatori

Wordpress este pentru cei care au cunostinte de Java si PHP.
Amandoua sunt bune insa fiecare are avantaje si dezavantaje.

Uite aici un link : http://tendou86.blogspot.com/2009/01/wordpress-vs-blogspot.html

2 răspunsuri:
| videoblog a răspuns:

Iti recomand WP, sau incepe cu hostiguri romanesti de bog pentru a-ti fi mai usor. detalii aici - http://www.bagatare.ro/2009/09/17/unde-pot-sa-imi-fac-un-blog/

| catalin_9680 explică:

Am avut un blog pana acum deci sunt in cunostinta de cauza stiu cum sa umblu cu acest CMS de aceea am pus intrebarea. vina imi apartine deoarece nu am specificat nivelul de cunostinte