| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o intrebare:

Sunt un web developer in devenire,si as vrea sa invat cat mai multe. Stiti undeva unde pot face un fel de voluntariat la vreo companie? vreau doar sa invat cat mai multe de la profesionisti,nu vreau sa fiu platit sau ceva.

Precizez ca eu sunt din Galati, am cunostinte medii de html/css/php, cunostinte minime de javascript/jquery/wordpress

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se numeste voluntariat, se numeste internship si le ofera firmele mari studentilor de profil IT. O firma mica nu isi va permite niciodata sa piarda timpul invatat pe cineva care nu produce nimic.

la urma urmei netul e plin de tutoriale, nu e nevoie decat sa le urmezi si sa faci proiecte pe cont propriu pentru a invata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea vei invata cine stie ce. Si in cadrul companiilor/firmelor crezi ca te invata cineva ceva? Acasa inveti baza si tot ce ai nevoie mereu.

| beng a răspuns:

Salut! Internship-uri am vazut ca face contentspeed prin Galati. Insa cel mai bine ar fi sa inveti front-end (sau back-end, in functie de ce te pasioneaza) cat mai bine si dupa aceea sa te angajezi ca junior. Asa o sa inveti cel mai bine.