| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mereu cand instalez un program mi-l pune default in C (unde am windows-ul) insa eu am o partitie special dedicata aplicatiilor si trebuie sa modific manual de fiecare data locatia instalarii si de multe ori uit sa o fac. Exista vreo modalitate sa pun acea partitie pe Default? In loc de Default in C sa fie Default pe E de exemplu, mersi si dau funda!

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Nu cred că există (dacă există vreau și eu să știu) un asemenea program care să-ți instaleze automat programele în partiția D. Pentru că orice program instalat are nevoie ca o parte din fișierele sale să ajungă în windows, adică în C; altfel nu ar funcționa. Iar un program nu știe ce fișiere dintr-un alt program să-ți direcționeze în partiția C.

Poți doar să le muți din C în D:
https://m.youtube.com/watch?v=q90HO_rzfqI