| raulpop a întrebat:

Vreu sa instalez si eu Linux (Ubuntu) ca tot am auzit despre el dar nu l'am testa nicio data, dar as vrea sa stiu cateva lucruri:
1. Pot sa instalez dual boot impreuna cu Windows 7(deci am deja Windows 7 instalat si vreau sa instalez Ubuntu pe o alta partitie)?
2.Merge Sony Vegas si Photoshop pe Ubuntu? Sau ce programe exista de editare video/photo.
si
3. Pot sa conectez o camera video prin firewire si sa copiez ce este filmat pe camera? Daca da cu ce program?
Mersi Mult.Raulwinking
devil-

Răspuns Câştigător
| smeeagol a răspuns:

1. Da poti sa instalezi dual boot uite aici http://incearca.ubuntu.ro/
poti sa instalezi si cu Wubi(este foarte usor) intra pe acel link si o sa vezi.
2.Asta nu stiu sa iti raspund daca il instalezi dual boot nu mai trebuie sa iti faci problema intri pe windows 7 si faci acolo ce vrei.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Poti.Eu am avut la un moment dat instalat si Linux, si W Profesional si W XP.Pentru Linux trebuie o partitie mai mare.