| fihao a întrebat:

Salut mi-am achizitionat astazi un elicopter cu telecomanda cu laser si imi trebuiesc 6 bateri 1.5 si se consuma extrem de repede si elicopterul se incarca de la acele baterii din telecomanda ce idee imi dati sa ii fac un fel de acumulator pentru telecomanda si elicopter? multumesc

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Trimite-mi te rog dacă se poate modelul sau tensiunile acumulatorilor să văd ce pot face.

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Elicopterul are sigur miniacumulator. Pentru telecomandă foloseşte acumulatori în loc de baterii.

| fihao explică:

Pai nu are happyasta e problema arthur el are acumulatorul iesit din telecomanda intelegi si se incarca la bateriile alea care sunt in telecomanda nu separat si de aceea vreau un acumulator improvizat daca se poate sa fiu ajutat!

| fihao explică:

Pai telecomanda foloseste 6 bateri de 1.5 Volti asta inseamna adunate 9V iar elicopterul este http://www.youtube.com/watch?v=uB5nae1Dv8g eu ma gandeam sa fac asa am la orga un acumulator cu mai multe variante de volti si ma gandeam sa bifez pe el 9 V si cumva sa-l leg la telecomanda dar imi este frica sa nu il ard:) cam asta este...

| Arthur a răspuns:

Nu te sfătuiesc datorită faptului că s-ar putea să fie folosite şi tensiuni intermediare ( mai mici de 9V ).
Poţi folosi baterii acumulator AA sau CD NI : http://www.e-acumulatori.ro/? gclid=CKCZn6jo8awCFeIhtAodSjpjww
sau : http://www.f64.ro/acumulatori-aa-r6-aaa-r3.html
Dacă mai ai nevoie sunt pe aici. Să nu uit : acumulatorii au nevoie şi de încărcător, normal.
Mult succes!

| fihao explică:

Multumesc mult de ajutor!