| BoGdAnBeSt a întrebat:

Am un elicopter cu telecomanda.Are un acumulator de 7.2v si mi-am mai luat unul.Cand l-am pus a iesit fum din circuit si am vazut ca plusul la acumulator era pe minusul de la elicopter si invers.Acum daca pornesc elicopterul se invarte elicia fara sa o pornesc eu din telecomanda. Puteti sa imi spuneti si mie cum pot sa vad ce piesa este arsa? Elicopterul nu avea garantie.Multumesc

Răspuns Câştigător
| LaTulipeNoire a răspuns:

Desfaci carcasa elicopterului, te uiti pe acolo la resistori si condensatori arsi/pocniti si incearca sa pui din nou bateria cum trebuie si vezi daca face la fel.Nu cred ca mai ai sanse sa-l repari.

1 răspuns:
| vladimirovici a răspuns:

E made in CHINA
ai luat teapa ha ha