| George1499 a întrebat:

Salut, mi-am adaugat o placa video noua la pc iar acuma nu mi mai merge sonorul de ce? Cum sa o rezolv?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva problema cu driverele. Nu sunt instalate corect. Altfel, n-are legatura placa video cu cea de sunet (vorbesc de caile de acces).

| George1499 explică (pentru Salontanul):

Cand conectez cablul de la monitor in placa video integrata imi merge sonorul.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru George1499):

Ce cablu este? Cumva HDMI?

| George1499 explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat, problema era in bios, dupa ce conectam placa video se dezactiva sonorul singur din bios