| GrMK a întrebat:

Mi-am cumparat http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
si ma chinui de vreo 3 zile cu driverele, nu pot gasi vreun driver functional astfel sa pot conecta la internet, in device manager imi mai arata 5 device-uri nerecunoscute (unu am reusit bluetooth-u), avea instalat linux, acum win 7 64biti am CD original dar nu le ia dupa el. As vrea sa ai dau sa ia drivere singur dar nu il pot conecta la internet. Ms funda.

6 răspunsuri:
| GrMK explică:

La alte device-uri imi mai spune:
3D Video Controller
Ethernet Controller
Network Controller
Universal Serial Bus (USB) Controller (1x 3.0; 2x2.0).

| GrMK explică (pentru GrMK):

Alte device-uri nerecunoscute mai sus ^^^^^^^^ nu pot edita.

| SilviaDulcik a răspuns:

Interesant, asta am patit cu un Lenovo Z50, chestia este ca DVD care a venit cu laptop avea un folder "Win 8.1". Am spus ca nu se poate, o sa mearga si Windows 7 si hopa, nu au mers toate drivers.
Posibil sa fie la fel si la tine.

Asta nu inseamna ca nu pot fi modificate acele fisiere sa mearga si pe Windows 7.

| K0sti a răspuns:

Pai tu te-ai uitat pentru ce Windows sunt driverele alea de pe CD?

| sltlp a răspuns:

Dar de ce nu te uiti sa vezi cu ce sisteme de operare e compatibil? Cine vrei sa se uite in locul tau?
Laptop-ul ala e compatibil DOAR cu windows 8.1 64 bit la ora actuala.

| GrMK explică (pentru sltlp):

A fost o setare din bios, după a mers windowsul, cu driverele mă cam chinui totuși rezolv cu 3DP NET, CHIP... toată colecția lor, CD. este pentru win. 8 dar unele drivere merg și pe 7...