| askmefast a întrebat:

Mi-am cumparat o camera sport myria si atunci cand ii troduc cardul sd imi spune "eroare card". Cardul este clasa 10 de 16 gb, care este suportat, avand in vedere manualul camerei.Ciudat este ca imi arata cat pot filma pe card, dar cand apas butonul imi da eroarea.Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pune i un card mai mic ca stocare 8 Gb.

| Bizon95 a răspuns:

Verifica cardul pe pc intr-un card reader
formateaza cardul
verifica daca suporta standardul de card, sunt 3 standarde de sd card: sd, sdhc, sdxc poate nu suporta pe ultimul - sdxc

| SilviaDulcik a răspuns:

Este posibil ca acel card să fie formatat NTFS, formatează-l FAT și este posibil să funcționeze după.

| Mete0ra a răspuns:

Card-ul poate fi deteriorat