| xCristiannTMx a întrebat:

Mi-am cumparat un router wireless TP-LINK WR740N si nu stiu sa asez cablurile in el. Chestia este ca am si un modem mai vechi de la furnizori Romtelecom si asta ma impiedica. Am niste cabluri: Line, Phone si Modem. Imi puteti spune cum sa le asez, eu am incercat dar zice ca, cablul de Ethernet nu este conectat.

Dau funda, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| LeMike a răspuns:

1. Trebuie sa bagi un cablu din modemul de la Romtelecom in router.
2. Apoi din router in PC.
3.Bagi Cd-ul cu drivere si urmezi pasii!winking

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Iesirea din modem, o bagi in intrarea routerului, logic! Dupa care:
http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

| CatalinaMA a răspuns:

Eu am acelasi router, si l-am conecta doar la firul de la internet AKTA, si am un fir ce il leaga de calculatorul fratelui meu, am configurat setarile in calculatorul respectiv pentru ca la laptopul meu nu mergea si acum nu am nici o problema