| laeimbrea a întrebat:

Salut, mi-am cumparat un TV Smart Schneider si vad ca nu are Youtube, Netflix, ca aplicatie în el... as putea sa le descarc sau ceva?
De Youtube am mai multa nevoie, l-am luat pentru o cafenea si vreau sa mai pun muzica pe el... dar vad ca nu are aplicația instalata si din cate vad nu are aplicație gen ca magazin play sau de unde pot sa descarc alte aplicatii.

Aveti idee ce sa fac?

Sa intru in browser si pe Youtube dupa, greu, până cauti... asa daca aveam aplicatie, imediat intram de pe telefon.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cauta in meniul tv-ului dacă face actualizare soft. Fă-o și daca s-a instalat ai rezolvat problema

| laeimbrea explică (pentru sierra1):

Are "Software update" dar problema este ca imi cere un stick usb...
https://imgur.com/a/y90v9jh

| sierra1 a răspuns (pentru laeimbrea):

Caută pe net, pune pe stick și dă-i-l

| laeimbrea explică (pentru sierra1):

Tot update-ul sau doar ce am nevoie? happy

| sierra1 a răspuns (pentru laeimbrea):

Update-ul

| CM7YRE a răspuns:

El utilizeaza un sistem putin mai "diferit" decat Android, si cel mai probabil, chiar daca reusesti sa descarci un apk de pe Magazin Play, n-o sa poti reusi sa instalezi pe tv. Poti incerca, daca ai un fel de "search" (magazin play al lui) https://www.youtube.com/watch?v=wlsh3_e42sA ca aici, sa-l cauti acolo.