| anonsiam a întrebat:

Hei. Înainte aveam un Samsung S4 mini si azi mi-am luat un IPhone 5C. Am o problema mare sad! Nu știu de unde sa îmi Descarc diferite aplicații (gen Pou, aplicații pentru muzica, Facebook etc.). Pe Samsung aveam Magazin Play unde era perfect. Acum am un fel de Aplicație tot ceva ca Magazin play dar numai pentru. Apple. Problema e ca îmi trebuie cont Apple si nu pot sa îmi fac sad Off va rog ajutat-o-m-a

Răspuns Câştigător
| PopaAlex95 a răspuns:

Trebuie sa iti creezi un ID Apple (cardul bancar nu este necesar). Tutorialul: http://itutorial.ro/......-tutorial/ te va ajuta.
Apoi, pentru a cumpara sau descarca aplicatii si jocuri, poti urma tutorialul: http://itutorial.ro/......-tutorial/

2 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

De pe appstore dar iti trebuie cont pentru a instala programe pe el si la crearea contului iti cere datela de la un cont bancar. mai complicat cu appelhappy

| bosshori a răspuns:

Intra pe appstore dupa ce iti faci cont la Apple si muzica se pune de pe PC din aplicatia itunes