| Stanciu_Nicusor_1994 a întrebat:

Mi s-a rupt mufa jack in laptop si acum imi citeste cum as avea castile introduse si nu se mai aud boxele, cum fac sa se auda boxele?

4 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Poate ți-a rămas o bucată de mufă-n laptop, cere ajutorul cuiva să ți-o scoată sau du-te la un service! Dacă te descurci tu, încearcă, dar nu-ți recomand. Mai sigur du-te la un service!

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa scoti (cu mare grija!) jack-ul rupt din mufa, cu ajutorul unui ac si o penseta subtire.
Daca nu reusesti, du laptop-ul la un service.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu openseta incearca sa o scoti! Daca nu, la service!

| darrio2007 a răspuns:

Scoate bucata ramasa in laptop. De preferat de catre cineva priceput. Ca tu nu pari in stare.