| Robert_Roby_1995 a întrebat:

Salut, mi s-a rupt capatul de la mufa jack de la casti in gaura pentru boxe de la laptop si nu pot sa o mai scot, poata sa-mi spuna cineva daca merge sa bag boxele in gaura pentru microfon sa se auda?

3 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Da merge.

| Bybanu a răspuns (pentru Bybanu):

La realteck merge sa modifici din iesire micro la iesire audio - din setari

| BlackOldSun a răspuns:

Nu, nu are cum sa mearga e cu totul alt port audio microfonul are nevoie de semnal audio din exterior, jack-ul tau rupt e pentru semnal exterior spre casti, boxe line-out! trebuie sa desfaci laptopul si sa scoti cumva bucata aia rupta! SERVICE!