| Zinv a întrebat:

Salut.
Monitor de 144 -240 Hz in buget de 1000.
Multumesc.

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vinzi sau cumperi că nu e clar

eMAG vinde:

https://www.emag.ro/......dor/emag/c

| Zinv explică (pentru sierra1):

Cumpar.

| sierra1 a răspuns (pentru Zinv):

EMAG vinde, te-ai uitat?

| T0T a răspuns:

De ce ai nevoie de frecvență așa mare? Adică tu renunți la o grămadă de calități care pot ține de rezoluție, culori, pentru o frecvență insesizabilă ochiului uman... Smart...

| Zinv explică (pentru T0T):

Dude, intre un monitor de 60 si unul de 144 hz este diferenta, mai ales intre 144 si 240 hz. crede-ma ca stiu

| T0T a răspuns (pentru Zinv):

Este diferență. Dar dacă te duci la 100 Hz și după încerci unul cu 144, nu prea mai vezi diferența. Mai departe, nu mai zic.
De asemenea, am citit și altă întrebare de a ta și vrei un PC în buget de 5400 de lei. Chiar crezi că un astfel de PC te poate duce la jocuri de ultimă generație la peste 100 fps?
Eu mă îndoiesc.
Îți poți lua un monitor TN la prețul ăla. Monitoare rapide, însă calitatea imaginii îndoielnică. De aceea zic că nu le poți avea pe amândouă la prețul ăla. Iar dacă nu îți iei un PC de cel puțin 2000 de euro, nu cred că are rost să sări de 100 Hz. De 200 Hz nu are rost oricum.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Https://www.emag.ro/......nitor+tn/c

Îți dau și un link, ca să nu zici că nu îți răspund și fac doar pe cârcotașul. Până la urmă e treaba ta.

| Lukasssz a răspuns:

Ai incercat la Altex?

Răspuns utilizator avertizat
| Feitan a răspuns:

Iti recomand un brand mai nou pe piata din europa, KeepOut (ii flucuteaza pretul foarte mult dar valoarea lui este 999 lei ). Il am de vreo 2-3 ani si nu am avut nicio problema cu el, il tin constant la 165Hz.

https://www.emag.ro/......DXNZ5ZBBM/

Acesta este doar ca trebuie sa il cauti la ~1000 lei pentru ca e un pret umflat.

| yungandreigawd a răspuns:

Iti recomand sa mergi pe un Alienware, sunt foarte bune.