| qwaliew a întrebat:

Salut,pc ul meu sta 15-30 min apoi se stinge, dar nu scrie nimic se face ecranul negru se stinge apoi se aprinde din nou.
Vreau sa stiu care e problema si daca pot face ceva

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Incearca in primul rand sa scoti cablurile, piesele, ramii, apoi sa le pui la loc. Problema poate fi una hardware, dar posibil si software, sa necesite reinstalare de windows. Poti incerca sa introduci monitorul in placa video integrata daca ai, sa incerci cu alta placa video, si multe multe solutii.

| danbnz a răspuns:

Poate intra in stand-by si ii dai tu wake-up din tastatura sau mouse.
Sau se opreste doar monitorul ca asa e reglat in power option, si il pornesti tu din nou la cea mai mica atingere de mouse...
Cauze sunt multiple dar mai intai verifica-ti setarile si legaturile fizice.