| HessaAilee a întrebat:

Hello! Cea de a doua problema a monitorului este urmatoarea:
cand vreau sa l deschid nu mi se mai aprinde monitorul.Led ul la inceput este albastru, imi apare un chenar unde scrie 'Power Saving Mode', se stinge ecranul, devine negru iar led ul se face galben. Unitatea merge.Ca sa se deschida ecranul, o trantesc putin (unitatea). Stiu ca nu fac bine dar doar asa se deschide.La inceput se aude un tiuit si se aprinde si monitorul.Cateodata chiar daca tiuie, nu se aprinde si ecranul.M am gandit ca este de la placa video.Cred ca trebuie neaparat sa mi iau alta.Si este a doua.Am mai schimbat una.Aceasta este mai noua.Sa se strice asa repede? in fine.Ce parere aveti? Nu reusesc sa i gasesc problema.

1 răspuns:
| Dan10079 a răspuns:

Buna! Eu cred ca poate fi ceva de la imaginea ecranului si zic sa-l duci la un service si sa-l repare. Unitatea nu cred ca are nimic.
Sper ca te-am ajutat!