| Justusee34 a întrebat:

Pe leptopul vechi n-am mai schimbat de mult pasta termoconductoare si ar fi cazu (5ani sau mai mult)
Ar fi ok aceasta pasta https://www.pcgarage.ro/pasta-termoconductoare/spire/sil vergrease-1g/

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Da, dar daca merge, de ce sa il demontezi complet doar ca sa schimbi o pasta CARE MERGE?!?

ESTE UN MIT URBAN CA PASTA ***TREBUIE*** SCHIMBATA PERIODIC, de fapt pasta trebuie schimbata NUMAI daca nu mai merge, o pasta intarita merge binemercic pana cand este "miscata" si nu mai face contact, iar miscarea trebuie sa se faca intre procesor si radiatorul procesorului, ori asta e foarte greu sa se intample fara un soc PUTERNIC

insa masocheste-te daca ai chef... pasta aia e buna, da-i inainte!

| Justusee34 explică (pentru Bizon95):

Lgam demkntata deoarece pasta wra destul de veche si era praf in radiator (mult si totodata i-am reparat si tastatura si l-am curatat

| Bizon95 a răspuns (pentru Justusee34):

Hai sa te mai intreb inca odata
MERGE?!?
da, atunci americanii au o vorba:
is not broken, DON'T FIX IT!
nu e stricat, NU IL REPARA!

insa, inca odata, fiecare cu fetish-ul lui tongue~~~~~