| Stufii a întrebat:

Pe PC am Windows 10 Home Edition dar vreau să fac up la versiunea Pro sau Education (nu am cod de licență pentru 10, doar pentru 8.1)! Mă întrebam dacă aș putea face up la versiunea Education printr-o imagine.iso (imaginea conține windows licențiat) fără să se creeze un al doilea windows!?

4 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

Nu nu poti sa schimbi versiunea, din cate stiu. Trebuie sa reinstalezi windows-ul cu versiunea pe care o doresti.

| Ssssmokin a răspuns (pentru Ssssmokin):

Daca faceai upgrade de la windows 8.1 spre exemplu la 10, iti puna windows 10 pro. Insa acum nu mai este gratis.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai o licenta de la Pro sau Education poti sa faci update astfel: https://support.microsoft.com/......ome-to-pro

| Stufii explică:

Nu vreau să-l reinstalez, ci doar upgrade de la versiunea Home! Mulțumesc, dar am și eu windows original și licențiat (doar că al meu chiar e de pe site-ul Microsoft)! happy