| GabrielStefan a întrebat:

Salut, pe Windows Phone pot instala un joc care nu este in Store? As vrea sa descarca un joc de pe net care in Store e cu bani, ceva gen ca la Android. Multumesc

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe google si daca nu gasesti jocul il iei cu bani

| AlexandruMMM a răspuns:

Descarca ShareIT si roaga un prieten sau pe cineva cu un dispozitiv Android sa-ti trimata aplicatia Aptoide. De pe Aptoide vei putea descarca majoritatea jocurilor gratis.

Ar fi mai simplu daca ai avea acasa un telefon/tableta Android, sa nu te rogi la altcineva.

PS: Aptoide se descarca de pe net.

| Rommeo a răspuns (pentru AlexandruMMM):

Aptoide este doar pentru platforma Android, nu si pentru windows phone.

| WxRo a răspuns:

Poti dar este neaparat necesar sa ai card sd si sa faci asta la tel :
https://msdn.microsoft.com/......evelopment

| AlexandruMMM a răspuns (pentru Rommeo):

Merge si pe windows phone. Aptoide il descarci pe un telefon Android si mai apoi trimiti aplicatia(Aptoide) pe telefonul tau.
Poti utiliza ShareIT.

| Rommeo a răspuns (pentru AlexandruMMM):

Mai omule in Aptoide se gasesc doar aplicatii ce extensia APK care este folosita numai de platforma Android. Platforma windows phone foloseste extensia XAP... Ai folosit tu Aptoide si instalat aplicatii/jocuri pe windows si a functionat? sau vorbesti doar din auzite?

| AlexandruMMM a răspuns (pentru Rommeo):

Am un Nokia XL si am utilizat Aptoide pe acesta. Extrem de multe jocuri merg instalate, unele din pacate nu. Nici macar nu mai cunosc alta persoana cu un Windows Phone! Din cate jocuri am instalat, doar Rayman nu a mers. Desigur ca nu o sa mearga nici YouTube-ul sau alte aplicatii google fiindca necesita Serviciile Google play

| Rommeo a răspuns (pentru AlexandruMMM):

Aaaa pai dar Nokia XL este pe Android daca nu stiai. Uite aici:
http://www.gsmarena.com/nokia_xl-6148.php
Cei drept este un Android modificat, dar tot Android este ca si platforma.