| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, am o dilema, vreau sa imi cumpar un telefon nou si am un buget de 700 de lei, eu am ca modele preferate Allview P8 Energy mini, Allview P9 Energy mini, Allview V2 Viper XE, Allview P6 Qmax, rog de preferat posesorii acestor telefoane, sau cunoscatori sa imi dea un sfat despre ce alegere sa fac. Daca nu puteti alege nici voi, preferintele mele sunt urmatoarele:la bugetul meu de 700 ron, as dori un telefon cu ecran mare (de preferat de la 5, 5 inch in sus), bateria sa tina macar o zi la utilizare intensa, si cam atat, astept si recomandari, funda celui mai bun raspuns

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AnonimCuDiploma):

De ce mi-l recomanzi, ce parere ai despre el, se comporta bine?

| lovenudecolours a răspuns:

Iti recomand Allview x3 soul lite. Il am de aproape un an si nu s-a blocat niciodata. Merge foarte bine. Se mai incalzeste uneori, vara, dar este normal. Bateria ma tine cam 2-3 zile desi am mereu internetul pornit si ma joc pe el. Difuzorul este foarte bun, mai bun dupa parerea mea decat cel de la iPhone 6 (se aude mult mai tare si mai clar). Este un telefon bun si, de obicei, la eMAG il au la reducere, pe undeva la 650 de lei, eu asa l am luat parca. Are multa memorie, nu am probleme niciodata cand vine vorba de instalat aplicatii, nu stau sa sterg de ex Facebook ul ca sa instalez Snapchat sau asa. Nu trebuie sa stergi poze. Este foarte bun din punctul meu de vedere. Un plus este si faptul ca are acele 5 imagini ale ecranului blocat, efectiv dai de la stanga la dreapta si se schimba si mai au si citate jos. Mie mi se pare deosebit. Ecranul e mare, clar, se vede bine. Recomandwinking

| lovenudecolours a răspuns:

Acum m-am uitat pe eMAG. Este 579.9 la reducere. Eu zic ca e super pretul, chiar moca happy pentru ce face. Chiar il recomand

| iwefgOficiall a răspuns:

De ce sa folosesti un brand care rareori functioneaza bine eu folosesc si ati recomand si tie mai pui 200 de lei si iei un p9 lite care are componente care te va tine pe viitor si un ecran decent de 5.2 inchi.
https://www.emag.ro/......DYH6R3BBM/

| KhadaJhin a răspuns:

Daca stai non-stop pe telefon, nu o sa tina mai mult de 6 ore pe niciun telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru KhadaJhin):

Stau mult pe telefon pentru ca asta imi este natura serviciului, sunt mereu in miscare si nu pot sa deschid repede laptopul sa vad un email asa ca am nevoie de un telefon dar nu unul foarte scump, ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru lovenudecolours):

Salut dar de Allview V2 Viper XE ce parere ai?

| gabicoo a răspuns:

Nu recomand Allview. E o petardă made in China, o cioara vopsita vânduta pe post de porumbel.
Chipurile "telefon românesc ".
Allview nu ofera suport tehnic, daca ai probleme trebuie trimis la ei- la Brașov, iar daca ai ghinion si se blocheaza dupa iesirea din garantie - esti mort, nu ai cum sa-l resoftezi singur. Pe site-ul lor nu gasesti nimic. Te obliga sa-l trimiti la Brasov pe banii tai si ți-l resofteaza ei contra cost. Am fost, cred, pe la jumatate din service-urile din Suceava si aproape toti au zis ca nu se leaga la cap cu Allview.
Ai grija citeste ce scrie cu litere mici in josul garantiei. Mârlanii ăștia garanteaza bateria, la multe din modelele lor, doar un an (ceea ce e legal - dar nu e corect). E clar de ce fac asta.
Și atentie la înca un lucru - să nu aiba vre un antivirus preinstalat. Nu poate fi dezinstalat si daca pui tu altceva intra in coflict si blocheaza telefonul in timp.
Pentru mine Allview a fost o mare țeapă.
Recomand marci consacrate gen Samsung ( platesti mai mult dar merita). Evita marcile " românești" gen Allview, e- boda, etc. Marea lor majoritate sunt petarde. Asa cum se spune " Sunt facute pe vapor noaptea cu lumina stinsa" sau "Made for Romania"

| lovenudecolours a răspuns (pentru anonim_4396):

Pare un telefon bun sincer. Are bateria puternica, procesor bun, multa memorie, este mai mare, fapt care iti va consuma mult mai multa baterie, dar daca ai nevoie de el asa de mare acest lucru se poarte transforma intr-un plus. Per total mi se pare bun, desi ai aproximativ aceleasi spercificatii si la x3 soul lite, difera mult pretul.