| Equilla a întrebat:

Recent am achiziționat un stick USB Hama. Circa 2 săptămâni a mers perfect, dar dimineață când am vrut să adaug niște melodii, mi-a apărut " Remove the write-protection or use another stick". Am încercat în cmd, regedit, diverse aplicații și... nimic, pur și simplu merge doar pe read-only. Țin să menționez faptul că nu are un buton fizic pentru blocare. So, cam ce aș putea să mai fac? E încă în garanție, dar nu găsesc bonul, garanția, astea. Până la urmă dacă nu găsesc o soluție achiziționez altul. sad

Răspuns Câştigător
| cerooscuras a răspuns:

E bun de aruncat la gunoi, am avut 2 stick-uri hama si ambele au intrat pe write-protection (pe scurt s-au prajit), folosesc controllere de proasta calitate, pe primul am incercat sa formatez un ISO cu linux iar pe celelalt am vrut sa pun un colaj de poze, de la a 5-a poza s-a prajit, in concluzie nu va luati stick-uri hama cea mai proasta firma posibila, cele mai fiabile sunt Toshiba si Kingston

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Copiază în pc tot ce ai pe el și formatează-l (tot cu windowsul, dar de acolo de unde se poate schimba literele partițiilor; dar nu mai știu cum să ajung acolo -că sunt vreo 10 ani de când n-am mai ajuns pe acolo happy ).

| mihai69 a răspuns:

Dacă îl mai poți citi, copiază în altă parte tot ce ai pe el, apoi îl arunci (dacă nu mai găsești bonul ca să-l poți schimba pe garanție).

| Equilla explică (pentru anonimg):

Nu mergea nici formatat, oricum l-am aruncat. M-a enervat destul.

| Equilla explică (pentru cerooscuras):

Mulțumesc mult pentru informație. M-am convins și eu cât de praf sunt astea de la Hama. happy

| cerooscuras a răspuns (pentru Equilla):

Cu placere happy.