| TupacShakur a întrebat:

recent mi-am cumparat un router tp-link wr740n.
am reusit sa il configurez si imi merge internetul pe pc.
de pe telefon imi apare reteaua noua dar nu se conecteaza. nu apare nimic dupa ce dau connect ramane asa.
am incercat si cu parola si fara si la fel face.
telefonul se conecteaza la orice retea wireles in afara de a mea.
imediat dupa ce am bagat routerul in priza inainte sa il configurez puteam sa ma conectez cu telefonul chiar daca nu trecea nici-un internet prin el.
ce e de facut? am uitat eu sa configurez ceva?

5 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Fa o revenire la setarile din fabrica la telefon.La mine tot asa facea(zicea ca se conecteaza, se obtine adresa ip si pe urma deconectat)
P.S-e foarte bun routerul ala...am si eu

| TupacShakur explică (pentru hp8510p):

Telefonul se conecteaza la alte retele

| sltlp a răspuns (pentru TupacShakur):

Ia vezi securitatea. Alege wpa psk simplu, dezactiveaza wps, si incearca iar. Poti incerca un upadate firmware la router. Problema e probabilde la telefon, e imposibil sa patesti as ceva. Incearca sa faci setarile de mai sus.

| hp8510p a răspuns (pentru TupacShakur):

La fel facea si la mine...se conecta la alte retele dar la mine nu si am facut o revenire la setarile din fabrica si a mers

| TupacShakur explică:

Telefonul nu avea nimic.
si reteaua nu era securizata.
am resetat routerul la setarile din fabrica si l-am configurat din nou.
acum merge