| Marvinmiau a întrebat:

Salut, stie cineva cum se numesc castile acelea pe care le primesti odata cu telefonul, cele care au un fel de chestie de plastic pe care o bagi in ureche si o poti schimba daca se strica, si vine cu rezerve? Nu stiu cum sa le detaliez mai mult.

3 răspunsuri:
| MynameisRoxana18 a răspuns:

Căști?

| TheRealFantasy a răspuns:

Castile pentru telefon (headphones) la care te gandesti tu se numesc "In-ear" pentru ca acele "chestii de plastic" numite "ear-tips" sau in romana se poate sa mai auzi denumirea de "capișoane". laughing
De obicei sunt facute din ceva numit "memory foam" adica "spuma cu memorie" sau din silicon. Cele din spuma cu memorie sunt de obicei negre si au o textura diferita, ce e mai cauciucat e 100% sigur silicon.