| frotto a întrebat:

Stiti cumva cum pot activa mms-urile si internetul pe telefonul Nokia Asha 200?

5 răspunsuri:
| bantonio91 a răspuns:

Salut pe ce retea esti?

| ChatulMeu a răspuns:

Pai ai abonament la el?

| Ykuzo a răspuns:

Activarea Internet-ului şi mesajele multimedia nu depind de telefon ci de reţeaua de telefonie mobilă pe care o folosiţi. Pentru cartelă fără abonament de obicei se apelează numărul *100# şi se alege categoria specifică.

| frotto explică:

SUnt pe reteaua cosmote.
Am sunat si la relatii cu clientii, mi-au trimis setarile dar nu pot intra in meniul telefonului ca sa le pot seta. Exista vreo sansa sa le pot activa?
Mentionez ca este un telefon cu dual sim...asta complica lucrurile?

| frotto explică (pentru ChatulMeu):

Nu,sunt in reteaua Cosmote. Am sunat si la Relatii cu Clientii mi-au trimis setarile dar nu pot intra in meniul telefonului ca sa le pot salva.