| IonutDaniell a întrebat:

Sunt elev in clasa a XII-a si vreau sa urmez o facultate ca sa lucrez ca ethical hacker, dar nu stiu ce facultate sa aleg si care ar fi cea mai buna in legatura cu acest domeniu. Daca este cineva care ma poate ajuta cu niste informatii, cat mai precise, i-as ramane profund recunoscator.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Facultate de hacker realizezi ca nu exista
exista in schimb facultatea de informatica unde poti primi niste informatii de baza legate de domeniu... iar apoi mult studiu pe cont propriu

| IonutDaniell explică (pentru suntserios):

Am aplicat pentru cateva facultati din Uk, pentru Computer Science si Ethical Hacking, unde am fost si acceptat. In Romania echivalentul facultatii C.S. este cea de Informatica, dar am vrut sa stiu poate mai este una asemanatoare sau mai buna pentru ca nu sunt sigur daca sa fac studiile in afara.