Hei TPU, va rog frumos sa-mi dati informatii precise si sigure in legatura cu intrebarea care va urma, daca se poate chiar din experienta dvs. Sunt clasa a11a si as vrea sa ma orientez catre armata. Sunt pe profil uman sectie Filologie Bilingv. Cam ce probe se da la militari? Ce facultate trebuie sa urmez? Si daca aveti si alte informatii, va rog din suflet. Pe google nu gasesc prea multe informatii asa ca imi pun speranta in voi big grin. Va multumesc mult:*!

Răspuns Câştigător
| Birlik65 a răspuns:

Mare stima pentru tine, bravo tie pentru alegerea ta, aici am gasit ceva, poate ajuta http://www.mapn.ro/recrutare/
Sanatate si noroc iti urez! :)

4 răspunsuri:
| ioanaabt a răspuns:

Daca esti a 11-a inseamna ca la anul trebuie sa dai la Academie. Nu e usor, sa stii. Dar daca tie iti place si te simti atrasa, atunci e foarte bine. Trebuie sa fii pregatita sufleteste pentru ce va urma. Eu am un frate la liceul militar si dupa vrea sa urmeze academia. I-a fost foarte greu sa se adapteze, in special cu mancarea de acolo. dar pana la urma o scoate el la capat. eu zic sa te gandesti de mai multe ori inainte sa faci un pas important. Mult succes!

La ce Academie este? si cam ce medii a avut la liceu? Ce probe a dat?

Mentionez ca sunt fata.

Multumesc mult, acum sa intru.