| GrigoreCostinel a întrebat:

Sunt la niste prieteni la munte si au un net foarte prost. Au un router HUAWEI B311-221. Pe cartela. In spate au o antena normala, mica. vreau sa stiu daca antena este de receptie semnal satelit sau pentru transmis wi-fi. Daca este de receprie pot sa pun o antena mai mare? Una creata de mine sau cumparata?

1 răspuns:
| IonutzMariusz a răspuns:

Este antena de recepție semnal de la releul de telefonie. Pentru transmisie WIFI este o antenă internă execrabilă. Nu am incercat să folosesc o altă antenă pentru recepție