| Alexandru_Amelia_2003 a întrebat:

Salut, tocmai ce am luat de la un prieten un iPhone 6, dar am o problema. Imi cere contul lui de iCloud, iar acesta il stie, dar cand il bag apare mesajul ca a fost blocat din motive de securitate, iar pentru deblocare sa resetez parola. Parola nu o pot reseta doarece cand bag Apple ID, adica cel... @iCloud.com, ca metoda de resetare apare sa trimita mail tot la aceeasi adresa. Si aici e problema, ca nu mai e logat niciunde cu contul, si nu merge intrat in el. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| AnotherAnswer a răspuns:

Trebuie id-ul și primului posesor

| Alexand3ru1 a răspuns:

Ar trebui sa contactezi pe cei de la Asistenta Apple asa iti ca debloca contul Icloud.

| AlexPeTPU a răspuns:

Service Apple autorizat sa ii faca o resoftare sau schimbarea placii de baza (nu recomand deoarece nu o sa mai mearga amprenta)