| Nicholasatron a întrebat:

Am un iphone 5 pe care am mai multe Apple id-uri. Stiu ca probabil suna ciudat dar atunci cand intru in informatiile telefonului imi apare un singur cont. Problema principala este ca nu pot descarca nici o aplicatie sau sa actualizez una pentru ca imi cere parola de la niste id-uri Apple pe care nu le cunosc. Telefonul l-am primit de la o ruda de a mea, care nu prea se pricepe la astfel de chestii. Cum sa scap de aceasta problema?
1. Mă gandesc sa sterg contul de icloud care imi apare in informatiile telefonului( imi va cere parola de la acesta dar stiu o metoda de pe youtube care mă va ajuta si nu pot afla parola de la persoanele respective in absolut nici un fel)
2. Resetez telefonul.

2 răspunsuri:
| Wolferio a răspuns:

Mda daca nu poti intala si dezinstala aplicatiile insemna ca nu-i original este un fake sau incearca sa il resetezi na...

| Nicholasatron explică (pentru Wolferio):

Telefonul a fost luat din magazin deci nu are cum să fie fake. Am cutie la el, incarcatorul, documente si toate cele.