| George20123 a întrebat:

Salut, tocmai ce am reinstalat windows-ul si cand intru pe net imi zice "windows could not find a driver for your network adapter".Am un Acer aspire e5.Am incercat sa iau un wireless lan driver de pe site-ul Acer dar nu a mers.Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ia pe un stick folosind alt PC mai multe kituri de drivere. Lanseaza aplicatia si ar trebui sa instaleze automat driverul lipsa. ( e posibil sa nu mearga primul kit de drivere, indicat e sa ai mai multe ).

| George20123 explică (pentru PainTech):

Trebuie sa intru in foldere si sa dau click pe setup sau le depisteaza singur? logic imi pare sa dau run setup.right?

| PainTech a răspuns (pentru George20123):

Nici interfata video nu apare? Ar trebui sa poti intra in foldere fara probleme.

| NLS a răspuns:

Sau poti depista numele placii tale, cu Piriform Speccy, sau cu HWinfo64,
si apoi descarci driverul potrivit de pe site-ul producatorului laptopului,
sau de pe site-ul companiei care a creat placa de retea (Broadcom, Realtek, Intel...)