| Adrian1555 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am achizitionat un xbox one s.
Merge foarte bine pe jocuri si nu are probleme.
Dar cand il sting am auzit un mic tacanit care persista si dup stingere inauntrul lui, dar daca il scot din priza nu mai face, are probleme sau e ceva normal sa faca asa din cauza curentului care inca intra in el cand e bagat in priza?

6 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Poate face aşa că se stinge dintr-o dată.

A fost nou când l-ai luat sau l-ai luat de pe OLX / Publi24, etc?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Posibil firul de alimentare (cablul) care intră in priză sa fie lipit in aparat direct in transformator, si atunci cand il inchizi din buton el tot consumă curent, de aceea auzi tu un țăcănit care persista, odata ce l ai scos si din priză, acel bîzîit se opreste deoarece transformatorul numai consumă curent, după fiecare utilizare este bine sa l scoti din priză sa îl protejezi de scurt circuite accidentale datorate fluctuației de curent.

| Adrian1555 explică (pentru Alexuţ02):

A fost nou de la Media Galaxy

| Alexuţ02 a răspuns (pentru Adrian1555):

E din cauza curentului, şi la mine se aude, am testat acum. Nu ai nici un motiv de îngrijorare, dacă-l tragi din priză nu se mai aude.

| Adrian1555 explică (pentru Alexuţ02):

Tot xbox one?

| Alexuţ02 a răspuns:

Da, Xbox One S, versiunea albă.