| Caataa a întrebat:

Acum puțin timp am văzut la Telekom un sistem cu urmatoarele configurații:
Procesor Intel Core Duo 2, 93 GHz, 3 mb cache
4 GB DDR3
Video/Lan on board
Placa de bază Asrock, dual channel, socket 1150
Aș vrea să știu cum vor merge jocurile mai noi daca cumpăr și o placă video in jur de 2-300 ron.
Mulțumesc!

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

N-ai sa vezi, scuze amice dar jocurile noi gen fallout 4 si gta 5 ai nevoie de i5 sau i7 sau un amd al naibii de bun, 8gb si o placa video de minim 2gb ddr5 ca altfel nu scoti din astea, dar vor merge jocuri gen dota 2, cs go poate pe minim, lol team fortres 2. cat despre jocurile mai noi poate pe minimum si in 30, 40 fps depinde de joc.