| strike002 a întrebat:

M-am apucat sa-mi fac singur PC-ul si in momentul actual am piesele:
-HDD :WD blue sata/64 cache
-sursa :Thermaltake litepower 500w black edition
-memorie ram :Corsair XMS3 DDR3 8gb dual channel

si vreau sa iau:
-placa video :MSI NVIDIA GeForce GTX660OcTwin frozr gaming, 2048 gddr5, 192bit
-placa de baza :ASUS B85-PLUS socket 1150 Haswell
-procesor :Intel i5-4670 3,4ghz haswell socket 1150

Intrebarea e daca sunt compatibile toate piesele?
Sa nu le cumpar si sa aflu ca nu merg

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

Sunt compatibile.
Placa de baza are acelasi socket pentru procesor ca si procesorul(1150),are slot PCI Express ca si placa video(acum toate sunt asa, inainte erau si pe AGP) si suporta memorie RAM DDR 3 la fel ca ce vrei tu sa cumperi.
Este OK.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sint Okish, dar placa aia video papa o gramada de curent pentru a oferi doar un mic spor de performanta fata de 750 Ti. Ce monitor vei conecta la sistem? Hardul ala o sa il traga in jos urit, era bine daca puneai macar un hibrid, ca sa nu zic SSD.

| cristimihailov a răspuns:

Iei manualul placii de baza si te uiti prin el. Si apoi iei manualul placii video si vezi ce spune. Si tot asa.

| hp8510p a răspuns:

Placa video o cumperi noua? Daca ai gasit undeva sa o cumperi noua mai bine mai pui 150-200 de lei in plus si iei gtx760

| strike002 explică:

Credeti ca merita diferenta de 200 de lei pentru a lua o placa video GTX 760 in locul acesteia, sau daca sursa o poate suporta pe aceasta. Deoarece cand am luat sursa si HDD-ul nu ma gandisem sa fac un sistem asa performant