| Zberk a întrebat:

Am o placa de baza MSI N1996 DDR2, 3GB RAM DDR2, o placa video nVIDIA 2gb, si un procesor Intel dual-core 1, 6 ghz.

As vrea sa-mi cumpar procesor Intel dual-core 3, 0 ghz si nu stiu daca ar merge pe placa mea de baza..Am vazut pe eMAG ca are si socket 1155 si 1150.

Intrebarea este ar merge?

Daca ar merge m-as putea juca GTA IV?

FUNDA.

7 răspunsuri:
| THCC a răspuns:

Nu merge, schimba placa de baza, sunt ieftine.

| Jipa95 a răspuns:

Placa aia de baza are socket 775 LGA, care pentru acel socket, nu se mai fabrica procesoare de mult, incearca sa-i gasesti un procesor SH.

| StalkerSoul a răspuns:

Processor Support
- Supports Intel® Pentium 4, Pentium D, Celeron D
and Intel® CoreTM 2 Duo processors in the LGA775 package.
- Supports 3/4 pin CPU Fan Pin-Header with Fan Speed Control.
- Supports EIST Technology
- Supports Hyper-Threading (HT) Technology
- Supports Intel Dual Core Technology

Iti merge.

| BLADE98 a răspuns:

Cred ca gta va merge dar nu prea cred ca placa de baza sa primeasca procesorul

| MirceaDiaconu a răspuns:

Mai pui doua trei milioane si iti cumperi si o placa de baza... alta solutie nu prea exista http://bit.ly/V4YNZY

| alex20056 a răspuns:

Ai putea sa te joci gta IV si cu procesorul care il ai dar sa dai toate la low si dai rezolutia la 800x480

| Zberk explică:

Dacă schimb placa de bază trebuie să schimb și rami.