| FerrariBlack a întrebat:

Acum zilele astea ma uitam prin magazine la niste televizoare(vreau sa imi cumpar smart tv) si am observat ca la televizoarele ce NU erau smart aveau printre carcteristici si WEB BROWSER...deci asta inseamna ca poti intra pe net de pe acel tv, viziona filme pe net si chiar juca jocuri?

Inca ceva: SAMSUNG SAU LG?

Răspuns Câştigător
| Superman1243 a răspuns:

Daca iti cumperi televizor asigurate in primul rand sa fie smart tv(altfel nu merita sa iti cumperi tv in zilele astea), diagonala o alegi tu in functie si de spatiul pe care il ai acasa si de buget bineinteles!

Eu ti-as recomanda Samsung(am si eu si sunt foarte multumit). Trebuie sa ai si noroc la televizorul pe care il cumperi, poate sa fie Samsung sau LG si sa nu mai functioneze bine dupa 2 luni de la cumparare! Dar nu cred ca o sa fie problema, chiar si asa o sa ai garantie! Din cate stiu eu majoritatea prefera Samsung in loc de LG, asta nu inseamna ca LG nu e bun! Cumperi ceea ce iti place si stii ca este de calitate! Sper ca te-am ajutat!

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Corect asa e, inseamna ca are un Android, Este greu de spus ca astia doar asamblaseaza in parte componentele, le cumpara de la alte fabrici care produc pentru toti, Eu cu Samsung o cam tin in ghinion desi LG

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Sa imi dai modelul care vrei sa l cumperi sa vad daca e ok, bine

| Ironwin a răspuns (pentru RAY):

Daca are Android este smart.

| Ironwin a răspuns:

Da poti, dar nu o sa-ti placa experienta, se misca greoi cu mult lag. Cel mai bine cauti un televizor FullHD cu diagonala care te intereseaza si adaugi un tv Box cu Android.

| RAY a răspuns (pentru Ironwin):

Mai adauga faptul ca nu exista un magazin play, desi te virusezi usor, si nu poti instala add block desi reclame la greu

| Ironwin a răspuns (pentru RAY):

Pe TV Box ai magazin Google.

| RAY a răspuns (pentru Ironwin):

Tv box merge si daca nu e smart tv?

| Ironwin a răspuns (pentru RAY):

Da, se conecteaza la orice tip de televizor.

| FerrariBlack explică (pentru RAY):

LG------- https://altex.ro/televizor-led-smart-ultra-hd-webos-3-0-109cm-lg-43uh6107

Samsung---------- https://www.emag.ro/......DHTLQ2BBM/

Deci ce mi-ai recomanda dintre astea 2? sau bineinteles poate mai ai tu o alta varianta!

| RAY a răspuns (pentru FerrariBlack):

La ce nota are LG recomand Samsung

| RAY a răspuns (pentru FerrariBlack):

Merita banii clar e 4k

| RAY a răspuns (pentru FerrariBlack):

Eu spun ca merita cumparat, acum citesc si parerile oamenilor, are player integrat in el