| MattDnk05 a întrebat:

Am achizitionat de curand un xbox 360. Cand l-am bagat in functiune a functionat 5 minute dar dupa am observat ca beculetul de la power supply s-a facut portocaliu. Dupa ce am scos power supply-ul din priza si l-am bagat iar xboxul a functionat si beculetul s-a aprins verde iar dupa 5 minute la fel. Exista vreo modalitate sa il repar?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trimite-l in garantie. Daca ei iti dau negatie se poate schimba. Daca il repari tu pierzi garantia.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cate sferturi de cer apar in jurul butonului?

| MattDnk05 explică (pentru Wr3nch):

Salut! Xboxul este xbox 360 e cand il apeind butonul se face verde si ramane verde tot cercul. Power supply-urile nu au cum sa fie ca am doua acela original si unu afermarket.Ai putea sa ma ajuti sa i fac cv.Ps:Xboxul si power brickul sunt curatate de praf si la xbox i-am pus pasta termo noua.

| Wr3nch a răspuns (pentru MattDnk05):

Ar putea fi cablul audio-video, cumpara altul sau verifica daca e conectat bine la capete.

| MattDnk05 explică (pentru Wr3nch):

Eu folosesc hdmi la xbox toate cablurile sunt conectate bine. Dupa ce se opreste beculetul de la power brick se face portocaliu si xboxul se opreste instant.Nu imi da nici un fel de eroare pe ring sau pe ecran.Eu cred ca face scurt undeva.M-am uitat si in mufele usb dar degeaba ca sunt perfecte.Chiar nu mai stiu ce sa i fac. Daca mai stii ceva ce i pot face lasa un raspuns.Multumesc!

| MattDnk05 explică (pentru Salontanul):

Nu mai este in garantie de 4 ani

| MattDnk05 explică (pentru Wr3nch):

Eu am xbox 360 E nu imi apare nici un led rosu.