| addylfc a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, dupa ce stau cinci minute la el se stinge, adica nu se stinge nu mai da imagine la monitor ramane beculetul verde aprins si nici sa-l sting nu merge trebuie tras din priza. Iar cand il pornesc iar beculetul verde palpaie usor, la fel si cel de la CD-ROM. Trebuie sa il las un timp... Ma chinui o ora sa-l fac sa ramana aprins. De la ce o fi, si cum pot remedia problema? Multumesc!

3 răspunsuri:
| stragery a răspuns:

1-priza are scurt foloseste alta priza
2-ai probleme cu monitorul

| johny92 a răspuns:

Posibil sa ai probleme cu monitorul. Dupa ce ti se inchide monitorul, unitatea continua sa lucreze sau se opreste?

| addylfc explică:

Da continua sa lucreze dar beculetzul rosu nu face nimic...nici sa-l sting nu merge trebuie tras din priza...sigur nu merge unitatea pentru ca, cand face aceasta chestie se si opreste muzica. Monitorul cred ca e ok. Am incercat si cu alta priza, acceasi problema..alta idee?