| FlorinSalamNr1 a întrebat:

Am avut o problema cu HDD la laptop si l-am trimis trimis in garantie prin Flanco.Cand mi-a venit inapoi, HDD-ul mergea, dar bateria nu tine mai mult de 20 de minute. Ce pot sa ii fac sa o repar?

4 răspunsuri:
| AnKuXor a răspuns:

E probabil ca ti-au dat un HDD mai rapid cu 7200RPM care consuma mai mult, mai bine ti-ai lua un SSD care consuma mai putin si e mult mai rapid.Bateria nu ai cum sa faci sa dureze mai mult, doar cu economisire energie care da lumina mai slaba si viteza la PC mai lent.

| SorinTăriceanu a răspuns:

Nu-ti mai bate capul ca e complicat dul in garantie iarwinking iti schimba ei bateria.la mine nici 2 minute nu mai tine big grin

| untu a răspuns:

Daca lucrezi cu laptopul acasa, pune laptopul in priza si scoate bateria!

| K0sti a răspuns:

Nimic! In general, garantia la acumulatori e de 6 luni!
Garantie comerciala: 12 luni, persoane juridice, 24 luni, persoane fizice, acumulator 6 luni!