| CernitanuNicku a întrebat:

Salut TpU!
Am cumpărat recent o boxă portabilă JBL Charge 3.
O folosesc de două zile și mai are încă 3 puncte albe. E o baterie Li-on 6000mah.
Ce trebuie să fac? Să o folosesc până se descarcă de tot și după o încarc până la sfârșit sau pot să o incarc și având 3 puncte din 5 încărcate? Țin să menționez că nu am mai încărcat-o, ci era încărcată complet din magazin.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Sa o incarci cand ajunge la un punct. Daca o lasi sa se descarce complet inainte, se strica bateria mai repede.