| IonutAxi a întrebat:

Am cumparat un invertor auto 12 >v= 150 Watt. Problema este ca, atunci cand il conectez la bricheta la masina si bag telefonul meu la incarcat ( S4 ) imi merge foarte greu touch, merge singur. Cand il incarc cu acelasi incarcator dar la priza din casa nu am probleme, doar la priza de 220v din masina. Si am incercat alte 10 telefoane ( s5, s6 iphone, Nokia, Sony ) si nu are problema. Doar la telefonul meu merge ecranul aiurea. Oare din ce cauza este?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Probabil touch-ul telefonului e mai sensibil, iar invertorul genereaza niste curenti alternativi paraziti. Ar fi mai bun un incarcator care coboara tensiunea la 5V: http://www.emag.ro/......DTFW3YBBM/

http://www.altex.ro/......usb-3100ma

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca invertorul ala e o porcarie! Sa vezi laptopuri belite de la invertoarele astea, am stiva la servici...

| IonutAxi explică (pentru K0sti):

Pai si daca e o porcaroe de ce la toate telefoanele merge cum trebuie?