| anonim_4396 a întrebat:

Am de vreo 6 luni un Samsung J3(2016) si am actualizat androidul de 2 ori dar tot nu a trecut la o versiune mai mare. Cum pot sa-l fac de la 5.1.1 la 6.0.1?

2 răspunsuri:
| Lorena7712 a răspuns:

Dai la setari si "actualizare software". In mod normal ar trebui sa se actualizeze

| Laurentiu340 a răspuns:

Salut Alexandru o sa verific sa vedem daca Samsung j3 are support pentru Android de 6.0.1 in cazul in care l-ai actualizat si nu a trecut la versiunea mai mare se poate sa il faci din modul de download acolo se reinstaleaza softul original din fabrica, procesul e destul de complicat si necesita atentie!